Historia

Od ponad 30 lat Eisenblätter  projektuje i produkuje ręczne szlifierki i narzędzia do szlifu, obróbki i uszlachetniania powierzchni metali szlachetnych, stali, aluminium i innych metali kolorowych, twardych tworzyw sztucznych i drewna. Zebrane w tym czasie doświadczenia i wiedza wpływają na ciągłe udoskonalanie produktów w produkcji seryjnej i docelowo prowadzą do coraz lepszych, bardziej ekonomicznych i wydajniejszych urządzeń i narzędzi.

Innowacje firmy Eisenblätter są kamieniami milowymi w dziedzinie tradycyjnej techniki szlifierskiej. Ponad 80 patentów w kraju i za granicą chroni wyjątkową wiedzę firmy Eisenblätter.

I tak na przykład Eisenblätter opracował pod koniec lat 70. pierwszą tarczę listkową szlifierską dla szybkoobrotowych szlifierek kątowych z zastosowaniem cyrkonii i został prekursorem dla sukcesów tarcz szlifierskich. Obecnie Eisenblätter dzięki MAGNUM®COOL TOP® oferuje szlifierkę najwyższej klasy, której wydajność ścierania, jakość szlifowania i żywotność nie mają sobie równych. Podczas testu tarcz szlifierskich tego typu wśród fachowców branży narzędziowej tarcza firmy Eisenblätter
MAGNUM®COOL TOP® zajęła pierwsze miejsce.

Poprzez najnowsze osiągnięcie – PLANTEX® z włókien konopi, stworzono bardzo wydajną tarczę  szlifierską z surowców odnawialnych – ekologiczną, samowyrównywalną, łatwą w utylizacji i z najwyższym poziomem bezpieczeństwa pracy.
W 1976 roku przyznano firmie Eisenblätter patent na ręczną szlifierkę podłużną. Model LFS 100 rozwinięto w wielofunkcyjną szlifierkę do szlachetnych powierzchni. Obecna maszyna, POLY-PTX®500 – made by Eisenblätter – z wieloma narzędziami dla najprzeróżniejszych zadań, np. dla perfekcyjnego połysku lustrzanego politury powierzchni metali szlachetnych, jest nie do zastąpienia w rzemiośle, przemyśle i przede wszystkim w konstrukcjach metalowych.